Jak pomagać


Co Ty, „zwykły” człowieku możesz zrobić?

Czy „zwykły” człowiek, nie będący właścicielem, lub członkiem zarządu dużej korporacji, bądź nie będący wpływowym politykiem może w jakikolwiek sposób wpłynąć na złagodzenie skali głodu na świecie ? Zanim odpowiemy na to pytanie, zastanówmy się jaka jest nasza wiedza i świadomość na temat głodu, jego przyczyn i sposobów uzdrowienia tego problemu.Co możesz zrobić jeśli masz władzę?

W wielu artykułach obecnych na tej stronie piszemy o rzeczywistych przyczynach problemu głodu na świecie. To nie klęski naturalne, susza czy przeludnienie decydują o istnieniu tego dramatu. Głód jest problemem „sztucznym”, nie naturalnym. Został wykreowany przez człowieka.

Przez człowieka świata zachodniego. Przez bogatych, którzy odnieśli sukces. Co zatem możesz zrobić Ty, jeśli jesteś politykiem, zasiadasz w zarządzie wielkiej korporacji, lub współrządzisz instytucją międzynarodową?

Szanowny Panie Prezydencie, Szanowna Pani Kanclerz.

Oni nie głosują do Bundestagu. Może są dla polityków nieatrakcyjni. Ale to ludzie przecież.

Jest jeszcze jedna kwestia. Kwestia bezpieczeństwa międzynarodowego. Głodna Afryka to zarzewie konfliktów, wojen, idealne miejsce dla baz Al-kaidy.

Głód jest narzędziem sprawowania polityki i władzy w tamtych regionach. Jest tykającą bombą zegarową. To problem całego świata nie tylko na poziomie moralnym, to też problem geopolityczny.

Czy porozmawia dziś Pani o tym z kimś, czy zacznie Pani coś robić? Czy zadzwoni Pani do Białego Domu ? Czy może jednak jest Pani dziś zbyt zajęta ?